שלבים ותוכנות

התקנת ג'ומלה היא תהליך פשוט וידידותי למדי, כאשר לרשות המתקין כל האמצעים הנחוצים, ובתוכם קובצי ההתקנה, תוכנת FTP מתאימה, תוכנת Unzip ובסיס נתונים מסוג MySQL (סטודנטים, את בסיס הנתונים יצרנו עבורכם והוא מוכן לשימוש). להלן שלבי התהליך וחומרים נחוצים:  

1). את קובצי ההתקנה ניתן להוריד מאתר ג'ומלה בקישור זה. לתשומת לבכם, יש להוריד את גרסת 1.5.22 ולא את גרסה 1.6.  

2). כיוון שקובצי ההתקנה מכווצים בפורמט ZIP יש להצטייד בתוכנה מתאימה כדי לאנזפ (Unzip) אותם. התוכנה המומלצת לצורך זה היא WinRAR. הגרסה המיועדת לחלונות 7 תעבוד גם על מערכת ההפעלה XP. לאחר הורדת התוכנה והתקנתה תוכלו לשחרר את הקבצים מכיווצם. למשתמש המיומן פחות מומלץ לבצע את הפעולה בתוך תיקייה שנוצרה מבעוד מועד. עם גמר פעולת ה-Unzip תוכלו לעבור לשלב הבא: העתקת קובצי ההתקנה לשרת.

3). כאמור, השלב הנוכחי כרוך בהעתקת קובצי ההתקנה של ג'ומלה למחיצה שנוצרה עבורכם בשרת. לצורך העתקת הקבצים עליכם להצטייד בתוכנת FTP. אנו ממליצים על התוכנה החינמית המותקנת במחשביי המכללה Core FTP LE. התקינו את התוכנה, ולאחר מכן התחברו לשרת באמצעות ה- User Name, Host Name וסיסמא (כל אלו נוצרו עבורכם מבעוד מועד ומצויים באתר הקורס).

4). בעודכם מחוברים לשרת סמנו את קובצי ההתקנה (את כולם, ללא יוצאים מן הכלל!) והעתיקו אותם באמצעות גרירה לעמודה הימנית בתוכנת ה-FTP. טעינת הקבצים לשרת (Upload) תארך בין עשרים דקות למחצית השעה, שבמהלכה יש לאפשר למחשב לעבוד ללא הפרעה. בדיקת תקינות: נסו לגלוש לכתובת האינטרנט האישית שלכם. אם מופיע עמוד ההתקנה של ג'ומלה, הרי שהפעולה הצליחה.

המשך יבוא...


Add this to your website